A túrázó csoporttal a Bátaszéki Kanizsai Dorottya Általános Iskola udvaráról indulva kis kerülővel eltekerünk a Kövesdi – bányatóhoz. Itt szalonnát fogunk sütni. Szalonnát, nyársat mindenki saját magának biztosít. Kövesdpuszta felé kerülve térünk vissza Bátaszékre.
A túra az Aktív Magyarország Program keretében kerül megvalósításra a MAKETUSZ támogatásával.